O nas

Międzyszkolny Klub Sportowy „MOS”Wrocław został powołany przez trenerów i pracowników Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego we Wrocławiu/placówka oświatowa/ 14 kwietnia 1997 roku. Początkowa pełna nazwa klubu to: Międzyszkolny Klub Sportowy przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym we Wrocławiu. Skrót statutowy nazwy klubu to MKS-MOS Wrocław. Zadaniem klubu było zwiększenie możliwości organizacyjno-sportowych i szkoleniowych Ośrodka oraz umożliwienie utalentowanej sportowo młodzieży rozwój i osiągnięcie sukcesu sportowego. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy , decyzją Prezydenta Wrocławia został rozwiązany 31 grudnia 2007 roku. Pozostał działający przy nim klub,który od 28 marca 2009 roku przyjął nazwę Międzyszkolny Klub Sportowy „MOS” Wrocław. W chwili obecnej klub prowadzi szerokie szkolenie dzieci i młodzieży do wieku juniora starszego w siedmiu dyscyplinach sportowych: lekkiej atletyce, kajakarstwie klasycznym ,kajak polo,biegach na orientację,piłce koszykowej dziewcząt,piłce siatkowej dziewcząt i piłce ręcznej chłopców.

Od samego początku klubu nasi wychowankowie zdobywali tytuły Mistrzów Polski w różnych dyscyplinach i kategoriach wiekowych, są powoływani do Kadry  Makroregionu i Kadry Narodowej. Reprezentują nasz kraj w Mistrzostwach Europy i Świata oraz Olimpiadach. W minionym sezonie 2016 roku nasza młodzież zdobyła liczne medale Mistrzostw Polski. W lekkiej atletyce złote medale zdobyły sztafety 4x100 m i 4x400m kobiet, ze srebrem mistrzostw wrócił, biegający przez płotki Bartosz Siudek oraz tyczkarka Anna Łyko. Świetnie na ogólnopolskim tle wypadają koszykarki. Młodziczki są złotymi medalistkami ,a kadetki brązowymi Mistrzostwa Polski. Sześć naszych koszykarek powołanych jest do kadry narodowej. Piłkarze ręczni w rozgrywkach juniorów starszych zajęli w finałach Mistrzostw Polski 4 miejsce, a 14 zawodników obecnie reprezentuje wrocławski pierwszoligowy klub WKS Śląsk Handball Team. Bardzo dobre wyniki w zawodach ogólnopolskich uzyskali również członkowie sekcji kajakowych i biegów na orientację.

Na szczególne uznanie zasłużyli nasi wychowankowie  przekazani do AZS AWF Wrocław, olimpijczycy i medaliści Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce Amsterdam

2016 : Sobera Robert – złoty medal w skoku o tyczce,