MKS MOS II Wrocław zakończył I rundę rozgrywek ...

 
 
W poprzednią sobotę młodzi szczypiorniści MKS MOS II Wrocław trenowani przez trenera Ryszarda Wójcika zakończyli I część zmagań DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI JUNIORÓW MŁODSZYCH  w GR. B.
Po tym fragmencie sezonowych zmagań sa oni niekwestionowanym liderem i prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw a pięciu naszych zawodników plasuje się w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców.
Oto jak po krótce przebiegała rywalizacja :
·         SPR Bór Oborniki Śląskie – MKS MOS II Wrocław -  24 : 39 (15 : 16) –.Początek spotkania to bardzo skuteczna gra gospodarzy. Twarda obrona i celne rzuty w ataku doprowadziły do wypracowania sobie przez szczypiornistów SPR BÓR Oborniki Śląskie przewagi, która w dochodziła nawet do 4-5 bramek. Nasi wojownicy "obudzili się" w ostatniej fazie I pierwszej połowy. Indywidualne akcje naszych zawodników pozwoliły najpierw na dogonienie rywali a następnie na objęcie prowadzenia, którego nie oddali już do końca połowy. Druga odsłona to już zupełnie inny MKS MOS Wrocław - twarda obrona, szybkie kontrataki i celne rzuty pozwoliły na wypracowanie sobie bezpiecznej przewagi, która z każda minutą rosła. W tym momencie warto podkreślić postawę naszych bramkarzy, którzy w II połowie "zaczarowali bramkę" - nasi przeciwnicy nie wykorzystali w tym spotkaniu żadnego z rzutów karnych ....
Skład  MKS MOS II Wrocław : Piotr Śliwiński, Piotr Krzemiński, Michał Jakubiak (1), Maciej Rychcik (1) , Michał Krupiarz (1), Borys Hałka (6), Patryk Tołtyrzewski, Jakub Gładkowski (6), Jan Feliszek (3), Wiktor Tomczak (4), Filip Bakanowicz, Michał Hrabski (10) i Jakub Bagiński (7).
 
·         MKS MOS II Wrocław  - MKS Zagłębie II Lubin – 39 : 25 ( 18 : 13) - Początek spotkania nie zapowiadał sukcesu naszych Spartan . Młodzi zawodnicy Zagłębia grali szybko i zdecydowanie co zaowocowało kilkoma bramkami ich przewagi. Dopiero po kilku minutach udało się szczypiornistom MOS-u uszczelnić obronę i poprawić atak. Przełożyło się to na stopniowe odrobienie strat a następnie objęcie prowadzenia, którego nasi chłopcy już nie oddali do końca spotkania .Trzeba podkreślić rewelacyjną postawę naszego bramkarza, który zarówno powstrzymywał rywali jak również znakomicie uruchamiał nasze kontry...
Skład  MKS MOS II Wrocław : Piotr Krzemiński, Michał Jakubiak , Adam Korta, Michał Krupiarz, Borys Hałka (4), Patryk Tołtyrzewski, Jakub Gładkowski (14), Jan Feliszek (3), Wiktor Tomczak (8), Filip Bakanowicz, Michał Hrabski (8) i Jakub Bagiński (2).
 
·         MKS MOS II Wrocław – SPR Oleśnica – 45 – 11 (16 : 4) - Wynik  wskazuje, że przewaga naszych chłopców była bezapelacyjna chociaż początek spotkania nie wyglądał "tak różowo". O ile w obronie gra nie wyglądała źle to brakowało skuteczności w ataku.  Po 10 minutach gry był remis 2:2 ( z czego jedna z bramek padła po rzucie karnym). W następnej minucie kolejny skuteczny karny poderwał naszych Spartan do walki. Do końca I połowy udawało się skutecznie powstrzymywać rywali (udało im się rzucić bramki jedynie z rzutów karnych) i wypracować sobie bezpieczną przewagę (16:4). Druga odsłona to powiększanie przewagi i ostateczny sukces ...
Skład  MKS MOS II Wrocław : Piotr Krzemiński, Michał Jakubiak (2) , Adam Korta (1), Michał Krupiarz (2), Borys Hałka (1), Patryk Tołtyrzewski (3), Jakub Gładkowski (8), Jan Feliszek (8), Wiktor Tomczak (4), Filip Bakanowicz (1), Michał Hrabski (9) i Jakub Bagiński (6).
 
·         MKS MOS II Wrocław – UKS Dobroszyce – 52 : 16 (25 : 8) - W ostatnim spotkaniu tej części sezonu nasi wojownicy nie pozostawili złudzeń przeciwnikom i pokazali kto rządzi w tej grupie... Mecz na szczycie w początkowej fazie przebiegał w rytmie "bramka za bramkę" ... Dwukrotnie nasi rywale wychodzili na prowadzenie ( przy stanie 0:1 i 1:2 ) i dwukrotnie szczypiorniści MKS MOS doprowadzali do remisu ... I to był ostatni moment kiedy piłkarze ręczni z Dobroszyc prowadzili ... Od stanu 2:2 wrocławscy "Spartanie" sukcesywnie powiększali swoją przewagę ...Bardzo uważna gra w obronie i szybkie a co najważniejsze skuteczne ataki pozwoliły na wypracowanie bardzo dużej przewagi (25 : 8 do przerwy) ...
Druga połowa przebiegała pod dyktando naszych zawodników, którzy przekroczyli "magiczną" liczbę 50 zdobytych bramek pokonując ostatecznie swoich konkurentów 52:16.
Skład  MKS MOS II Wrocław : Piotr Krzemiński, Michał Jakubiak , Michał Krupiarz (2), Maciej Rychcik (1)Borys Hałka (3), Patryk Tołtyrzewski (4), Jakub Gładkowski (12), Jan Feliszek (6), Wiktor Tomczak (10), Filip Bakanowicz (1), Michał Hrabski (6) i Jakub Bagiński (7).
 
 

Partnerzy

Sponsorzy

Hurtownia elektryczna | TIM SA