Wygrywamy w II lidze z Wilkami Szczecin

 

Zespół MOS Betard Ślęza Wrocław w meczu rozgrywek II ligi wygrał z Wilkami Morskimi Szczecin

 

Spotkanie rozegrane w pięknej hali Szkoły Podstawowej nr 84 przy ul. Górnickiego, mogło podobać się kibicom. Zwłaszcza pierwsza połowa, w której w praktyce rozstrzygnęły się losy tego meczu.

Przez pierwsze kilka minut na nieznacznym prowadzeniu utrzymywały się szczecinianki. O to by nie zdołały one powiększyć przewagi zadbała w tym okresie Alicja Rogozińska, która zdobyła 6. pierwszych punktów dla MOS Ślęzy. Na prowadzenie wrocławianki wyszły po punktach Marianny Rusinek. Drużyna gości zdołała jeszcze raz doprowadzić do remisu (11:11), ale końcówka kwarty zakończona celnym rzutem za 3 pkt Emilii Ulążki w ostatniej sekundzie, należała już do gospodyń. Druga odsłona rozpoczęta od kolejnej „trójki” Ulążki, była najlepszym fragmentem tego meczu w wykonaniu wrocławianek. Ich przewaga powiększała się błyskawicznie. Do przerwy MOS Ślęza prowadziła już 46:21.

O drugiej połowie najlepiej by powiedzieć, że się odbyła. Wysokie prowadzenie spowodowało, że nasze koszykarki nie grały już tak skoncentrowane, a czasami można było odnieść wrażenie, że zbyt lekko podchodziły do swoich obowiązków. Nie miało to jednak już żadnego wpływu na końcowy rezultat meczu, który zakończył się wysokim i w pełni zasłużonym zwycięstwem MOS Ślęzy.

MOS BETARD ŚLĘZA WROCŁAW – WILKI MORSKIE SZCZECIN 82:55 (19:11, 27:10, 14:18, 22:16)

MOS Ślęza – Ulążka 17 (2), Rogozińska 15, Jasińska 14, Soroka 9, Rusinek 9, Obrocka 8, Tortora 6, Tas 2, Ilczyszyn 2.

Partnerzy

Sponsorzy

Hurtownia elektryczna | TIM SA