Turniej Winobraniowy Młodziczek

 
Turniej Winobraniowy Młodziczek w Zielonej Górze-Przylepie
W dniach 14-16 września odbył się turniej koszykarski młodziczek w zielonogórskim Przylepie.   W turnieju udział brało sześć drużyn MKS MOS Wrocław, AZS AJP Gorzów Wielkopolski, KS SPROTAVIA SZPROTAWA, UKS Jedynka Nidzica oraz dwie drużyny gospodarzy SKM I Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra oraz SKM II Fatto Deweloper Zielona Góra, która wystąpiła poza konkursem (rocznik 2004-2005) z racji wycofania się innej z drużyn. Turniej rozgrywany był na wysokim poziomie,  a wszystkie mecze były bardzo zacięte i bardzo wyrównane.
 Naszą przygodę na zielonogórskim turnieju rozpoczęliśmy meczem z drużyną AZS AJP Gorzów Wielkopolski, gdzie po zaciętym meczu i bardzo agresywnej obronie przeciwniczek nasze dziewczyny niestety przegrały spotkanie 23:18. Następnym piątkowym meczem, był mecz z drużyną z Zielonej Góry (mecz poza konkursem), pomimo wieku gospodarzy dziewczyny nie uległy presji i rozegrały bardzo dobre spotkanie, niestety musiały uznać wyższość przeciwniczek, a mecz zakończył się wynikiem 29:14.
W sobotę rozegrały się kolejne dwa mecze, pierwszy nich odbył się o godzinie 12, a naszym przeciwnikiem była UKS Jedynka Nidzica, jedno z bardziej wyrównanych spotkań na turnieju, mecz na bardzo wysokim poziomie, który reprezentowały obie drużyny, od pierwszych minut bardzo wyrównany, dopiero w trzeciej kwarcie naszym zawodniczkom udało się uciec na 8 punktów i była to nasza najwyższa przewaga w tym meczu, jednak błędy, które wdarły się pod koniec czwartej kwarty zadecydowały o wyniku meczu 29:31 na korzyść Nidzicy (która jak się potem okazało zajęła pierwsze miejsce w całym turnieju). Zdecydowanie najlepsze spotkanie rozegrane przez zawodniczki MKS MOS Wrocław (skuteczność rzutów z gry całej drużyny wynosiła aż 74%!)
 Drugim meczem tego dnia był mecz z SKM I Zastal Fatto Deweloper Zieloną Górą, który po wielu naszych błędach zakończył się wynikiem 16:27 dla gospodarzy turnieju.
Niedzielne spotkanie rozegrało się o godzinie 10:30 z zespołem ze Szprotawy, mimo ciężkiego początku spotkania, naszym dziewczynom udało się stworzyć przewagę i zakończyć ten mecz wygraną 38:23.
Turniej w Przylepie pełen emocji i gry na wysokim poziomie wszystkich drużyn zakończyliśmy na czwartym miejscu, nagroda dla najlepszej zawodniczki w drużynie powędrowała do Aleksandry Chudek, za świetną grę w obronie i walkę podczas każdego spotkania, jednak każdej zawodniczce należą się ogromne brawa i gratulacje za oddane na boisku serce.
Klasyfikacja końcowa:

 1. UKS Jedynka Nidzica
  2. SKM I Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra
  3.AZS AJP Gorzów Wielkopolski
  4.MKS MOS Wrocław
  5. KS SPROTAVIA Szprotawa
  6. SKM II Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra - poza konkursem - drużyna wygrała wszystkie 5 spotkań.

 

Partnerzy

Sponsorzy