Młodziczki z kompletem zwycięstw

MP U14 – KOMPLET ZWYCIĘSTW MŁODZICZEK

W ostatnim dniu ćwierćfinałowego turnieju Mistrzostw Polski U14 zespół MOS Deichmann Ślęza Wrocław wygrał z MKS MOS Katowice 63:34.

Niedziela (29 kwietnia) to wspaniały dzień dla wrocławskiej koszykówki w jej piękniejszej odmianie. Koszykarki Ślęzy zdobyły brązowe medale Mistrzostw Polski, juniorki mimo porażki awansowały do turnieju finałowego, a równie wspaniale spisały się młodziczki, które z kompletem zwycięstw zakończyły udział w turnieju ćwierćfinałowym MP U14.

Po sobotnich meczach MOS Ślęza mogła być juz praktycznie pewna awansu, ale żeby zająć 1. miejsce w turnieju rozgrywanym w hali przy ul. Wojrowickiej, wrocławianki musiały wygrać z MOS-em Katowice. Początek meczu nie był udany dla naszej drużyny, która przegrywała 2:5. Wejście drugiej piątki unormowało jednak sytuacje i po pierwszej kwarcie młodziczki z Wrocławia prowadziły 16:9. Druga odsłona to już wyraźna dominacja MOS Ślęzy i systematyczne powiększanie różnicy punktowej. Do szatni na przerwę drużyny schodziły przy rezultacie 34:16.

Po wznowieniu gry ambitne katowiczanki jeszcze raz poderwały się do walki i jeden z fragmentów spotkania wygrały 12:2, zmniejszając straty do 8 pkt. Na więcej nasze dziewczyny już im nie pozwoliły. Od połowy III kwarty i przez całą IV, na parkiecie dzielił i rządził już tylko jeden zespół, a był nim MOS Deichmann Ślęza Wrocław.

MOS DEICHMANN ŚLĘZA WROCŁAW – MKS MOS KATOWICE 63:34 (16:9, 18:7, 11:14, 18:4)

MOS Ślęza – Flaszyńska 12, Piwowar 10, Mielnicka 10, Markowicz 7, Sajdak 6, Dytrych 6, Cymanek 4, Szczepaniuk 4, Kapłon 2, Strugarek 2, Niżyńska, Zieniewicza.