Finał U-16 jest nasz

MP U16 – KOMPLET ZWYCIĘSTW I AWANS DO FINAŁOWEGO TURNIEJU

W niedzielę, w trzecim dniu rozgrywanego w Piasecznie turnieju półfinałowego MP U16, zespół MOS Procom System Ślęza Wrocław wygrał z miejscowym MUKS-em 61:58.

Do ostatniego meczu wrocławskie kadetki podchodziły znając już wynik wcześniejszej potyczki pomiędzy ENEA AZS-em Poznań i MOSiR-em Bochnia (90:70). Oznaczało to, że MOS Ślęza aby awansować do finału musi poradzić sobie z gospodarzem turnieju lub ewentualnie przegrać w bardzo niskim wymiarze (do 3 pkt).

Mecz rozpoczął się znakomicie dla MUKS-u, który szybko uzyskał sporą przewagę (4:13). Dopiero w tym momencie nastąpiło przebudzenie naszych koszykarek, które poprawiły swoją skuteczność i zaczęły odrabiać straty. Całkowicie je zniwelowały, doprowadzając do remisu (21:21) w połowie II kwarty, a tuż przed przerwą po rzucie za 3 pkt. Jagny Sosińskiej po raz drugi w tym meczu (pierwszy raz miało to miejsce na samym początku) MOS Ślęza objęła prowadzenie (27:25). W drugiej połowie na parkiecie trwała zażarta walka. Co wrocławianki odskakiwały na kilka punktów, to przeciwniczki zmniejszały straty nawet do 1 pkt. Na 1,10 min. przed końcową syreną przy stanie 61:56 parkiet po 5. faulu musiała opuścić znakomicie grająca w tym meczu, jak też w całym turnieju Alicja Rogozińska. Pozostałe dziewczyny zdołały jednak poradzić sobie przez ten czas bez swojej liderki, a jedyne na co pozwoliły przeciwniczkom to zmniejszenie strat do 3 pkt.

Duże brawa należą się całej drużynę, ale na szczególne wyróżnienie w tym meczu zasłużyły dwie dziewczyny, praktycznie nie schodzące z parkietu. Wspomniana już Alicja Rogozińska oraz Anna Jasińska która oprócz zdobytych 18 pkt. zanotowała aż 21. zbiórek. Bardzo mocnym punktem drużyny była też Jagna Sosińska (14 pkt).

MOS Procom System Ślęza Wrocław zakończyła udział w turnieju z kompletem zwycięstw i jest drugim po juniorkach zespołem MOS Ślęzy, który awansował do turnieju finałowego.

Tytuł MVP turnieju w Piasecznie przypadł Alicji Rogozińskiej, a do najlepszej piątki wybrane zostały Anna Jasińska i Daria Trębowicz.

MOS PROCOM SYSTEM ŚLĘZA WROCŁAW – MUKS PIASECZNO 61:58 (10:14, 17:11, 15:14, 19:19)

MOS Ślęza – Rogozińska 20 (1), Jasińska 18, Sosińska 14 (2), Pająk 4, Trębowicz 3 (1), Radziszewska 2, Rój, Harasimów, Czerwińska.