Dwie wygrane ale na awans trzeba poczekać w U-16

MP U16 – DRUGIE ZWYCIĘSTWO, ALE JESZCZE BEZ AWANSU

W drugim dniu rozgrywanego w Piasecznie turnieju półfinałowego MP U16, zespół MOS Procom System Ślęza Wrocław wygrał z ENEA AZS-em Poznań 79:76.

Mimo drugiego zwycięstwa wrocławskie kadetki wciąż nie mogą być pewne awansu do grona najlepszych ośmiu zespołów w naszym kraju. Prowadzona przez znakomicie dziś grającą Alicje Rogozińską (32 pkt, po 7. asyst i zbiórek i 11 przechwytów) drużyna MOS Ślęzy wygrała z poznaniankami różnicą 3 pkt. Mogło być jednak tak, że już dziś mogliśmy być pewni awansu w 90%. Wrocławianki wręcz koncertowo zagrały do połowy II kwarty. Prowadziły wtedy 36:16 i 39:19. Wydawało się w tym momencie, że MOS Ślęza zwycięży dziś bardzo wysoko i postawi się w bardzo komfortowej sytuacji przed ostatnim dniem półfinałowych zmagań. Tymczasem coś się w grze naszego zespołu nagle zacięło i różnica punktowa zaczęła topnieć w oczach. Na niecałe 2. minuty przed przerwą zmalała do 7 pkt (45:39), a w połowie meczu mieliśmy rezultat 49:38.

Druga połowa to walka na całego. Po III wyrównanej kwarcie dystans punktowy nie uległ zmianie (65:54), ale ostatnia odsłona była już niezwykle dramatyczna. Poznanianki rzuciły się w pogoń i na 156 sekund przed końcową syreną praktycznie zniwelowały straty (72:71). W końcówce więcej zimnej krwi zdołały zachować koszykarki MOS Ślęzy, a ostatnie 5 pkt. dla naszego zespołu zdobyła Alicja Rogozińska.

W drugim dzisiejszym meczu MUKS Piaseczno wygrał z MOSiR-em Bochnia 65:63. Oznacza to, że o awansie decydować będą niedzielne mecze. MOS Ślęza o godz.13:30 zmierzy się z gospodarzem turnieju, zespołem MUKS-u Piaseczno. Teoretycznie wrocławianki mogą sobie pozwolić na minimalną porażkę (do 3 pkt), ale mamy nadzieję, że nie będą kalkulować i odniosą zwycięstwo, które zapewni im 1. miejsce w turnieju półfinałowym.

ENEA AZS POZNAŃ – MOS PROCOM SYSTEM ŚLĘZA WROCŁAW 76:79 (16:24, 22:25, 16:16, 22:14)

MOS Ślęza – Rogozińska 32, Jasińska 15, Harasimów 9 (1), Radziszewska 8 (1), Trębowicz 6 (2), Sosińska 5 (1), Czerwińska 4, Rój.