Dwa wygrane spotkania w półfinale U-16

 

       Zespół MKS MOS Procom System Wrocław prowadzony przez trenerów Karola Mroczka i Janusza Wierzbickiego wygrał dwa spotaknia w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski U-16 rozgrywanym w dniach 4-6 maja w Piasecznie. Pierwszego dnia nasze zawodniczki pokonały MOSiR Bochnie 78-51. Po wyrównanej pierwszej kwarcie nasze zawodniczki podkręciły tempo meczu i i już do przerwy wygrywały 48-29. Celne rzuty z póldystansu Alicji Rogozińskiej oraz niesamowita walka na tablicach Anny Jasińskiej pozwoliły jeszcze bardziej powiększyć prowadzenie. Kluczem do zwycięstwa okazało się cierpliwe rozgrywanie akcji oraz dynamiczne penetracje. Drugiego dnia turnieju naprzeciwko naszej drużyny stanął bardzo wysoki i silny zespół ENEA AZS Poznań. Początek meczu należał do drużyny z Wrocławia, a sprawna obrona i szybkie przejście do ataku pozwoliło na uzyskanie nawet 20 punktowej przewagi. Po przerwie zawodniczki z Pozania zmieniły sposób obrony oraz bardzo agresywnie zaczęły atakować tablice zmniejszając różnicę punktową do 1 punktu. Zespół z Wrocławia potrafił zachować zimną krew, opanował emocje i przypięczetował zwycięstwo doskonałymi akcjami Alicji Rogozińskiej, która w całym spotkaniu zanotowała 32 punkty, 7 zbiórek, 7 asyst i 11 przechwytów. 

Partnerzy

Sponsorzy

Hurtownia elektryczna | TIM SA