Dogrywka juniorek

MP U18 : DOGRYWKA ZAPEWNIŁA AWANS WROCŁAWSKIM JUNIORKOM

W drugim dniu rozgrywanego w Pabianicach turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski U18, zespół MOS Elektrotim Ślęza Wrocław wygrał z Piomarem Brzeg 86:76.

Po rozegranym wcześniej meczu w którym PTK CIS Multis Multum Pabianice wygrał z KKS-em Olsztyn 81 :56, wiadomym się stało, że zwycięstwo MOS Ślęzy z Piomarem sprawi, że wrocławskie juniorki już dziś będą mogły się cieszyć z awansu do turnieju finałowego. Być może świadomość tego sprawiła, że początek meczu, w którym MOS Ślęza była faworytem nie ułożył się po naszej myśli. Po 10 minutach niespodziewanie na prowadzeniu były brzeżanki (19:13). W drugiej kwarcie role się odwróciły i spotkanie miało już zdecydowanie inny przebieg. Nasze juniorki nie tylko odrobiły straty, ale jeszcze przed przerwą wypracowały sobie małą przewagę (35:31). Po wznowieniu gry znów musieliśmy drżeć o końcowy rezultat, bo przed decydującą odsłoną MOS Ślęza prowadziła zaledwie 1 pkt (52:51). Co gorsza tej minimalnej przewagi nie udało sie utrzymać i o końcowym rozstrzygnięciu musiała decydopwać dogrywka. W niej zdecydowanie dominowała już drużyna ze stolicy Dolnego Ślaska.

PIOMAR BRZEG – MOS ELEKTROTIM ŚLĘZA WROCŁAW 76:86 (19:13, 12:22, 20:17, 21:20, 4:14)

MOS Ślęza – Rogozińska 21, Ulążka 21 (2), Rusinek 19, Obrocka 7, Ilczyszyn 7, Soroka 4, Tortora 4, Lemańska 3, Tas, Jakubowicz.

Jutro o godz.12:30 w meczu którego stawką będzie 1. miejsce w pabianickim turnieju, MOS Ślęza zmierzy się z miejscowym PTK CIS Multis Multum.